اهمیت تولید سود پرک برای کشور

اهمیت تولید سود پرک برای کشور

سود پرک که با نام های دیگری مانند کاستیک سودا، سود سوزآور و هیدروکسید سدیم عنوان می گردد از جمله محصولاتی است روزانه با تقاضای بالایی مواجه است.

اهمیت تولید سود پرک برای کشور

کاستیک سود به دلیل استفاده در صنایع مختلف مانند صنایع و کارخانجات تولید کننده محصولات کاغذی، بازیافت و تولید آن و صنایع غذایی و بهداشتی و همچنین صنایع پتروشمی و دیگر صنایع، همیشه با بازار خوبی روبرو است.
امروز در داخل کشور با وجود تولید کنندگان فراوان سود پرک، مقدار تولید بیش از نیاز داخلی است و از همین رو تولید کنندگان سود کاستیک (پرک) به دنبال افزایش سهم خود از بازارهای خارجی هستند.
در نتیجه امروزه با توجه به نیاز کشورهای همسایه تمایل بالایی برای صادرات سود پرک وجود دارد. از این رو واحدهای بسیاری از داخل برای تولید این محصول فعال شده اند و در نتیجه تولید کنندگان سود پرک دارای انگیزه بالایی شده اند که افزایش تولید داشته باشند. کشورهایی همانند عراق نیازمند سود کاستیک می باشند چرا که در بخش نفت، عراق بشدت به آن نیاز دارد. همچنین ترکمنستان هم برای بخش نفت و پنبه به شدت به سود پرک نیازمند است. لذا سود پرک بخش بزرگی از صادرات غیر نفتی ایران را بخود اختصاص می دهد و در نتیجه بسیاری از شرکت ها در تولید و تامین کاستیک سودا  فعال شده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *